У ЗОЦМ провели правову школу для підлітків

18-19 вересня у Запорізькому обласному центрі молоді відбувалася Школа правової грамотності з відповідною назвою «Моє право». Основоположною ідеєю проекту стала просвітницька робота зі школярами останніх класів, майбутніми випускниками щодо того, які вони мають права і яку відповідальність вони отримують, досягнувши повноліття.

Учасниками Школи стало близько 30 осіб з різних навчальних закладів міста. Протягом двох днів, з 9:30 до 14:00 вони навчалися за сучасними методиками неформальної освіти – через дискусії з експертами, у якості яких виступили представники Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, запрошеними спікерами, зокрема представниками Національної поліції України та Центру вторинної правової допомоги, а також через ігрову форму.

Досить поширеною є думка, що закони існують аби обмежувати громадян, однак Правова школа показала, як використовувати їх задля відстоювання своїх прав та покращення ситуації як локально, у своєму регіоні, так і масштабно – у всьому світі.

«Моє право» підняло на поверхню проблеми булінгу у навчальних закладах та насильства, взаємоввічливої комунікації з правоохоронними органами, порушення прав споживачів, а також взаємодії із владними структурами та надавачами різноманітних послуг.

DSC_3612 DSC_3719 DSC_3601 DSC_3686 DSC_3532 DSC_3541 DSC_3734 DSC_3726