Засідання з питань працевлаштування та зайнятості молоді

18 червня у Запорізькому обласному центрі молоді відбувся круглий стіл на тему «Національний план дій щодо зайнятості молоді 2030: думка регіонів». Його учасниками стали представники громадських організацій, державних установ, які працюють з молоддю та студентські лідери.

Згідно зі статистикою, ситуація на молодіжному сегменті ринку праці серйозно погіршилася у період з 2013 до 2016 років. Нині попит не відповідає пропозиції робочої сили. Зокрема, існують наступні показники: станом на 01.05.2018 безробітних, що мають професію «продавець», було в 23 рази більше, ніж заявлена потреба в них, «перукарів» — в 19 разів, «бухгалтерів» та  «кухарів» — в 11 разів. Іншим викликом став вихід на ринок праці значної чисельності робітників та спеціалістів з вже наявним дсвідом роботи та високою квалафікацією, а також падіння престижу висококваліфікованої праці.

За даними щодо надання соціальних послуг молоді, за перші п’ять місяців поточного року в центрах зайнятості на обліку перебувало більше 23218  молодих людей, безробітними з яких значилося майже 13791 тисяч осіб, що становить 36,5% загальної чисельності незайнятих громадян. Роботу за цей період із загальної кількості молоді роботу отримали 7109 осіб віком до 35 років, з яких 3705 були безробітними.

Завданням для учасників стало формування пропозицій щодо вирішення проблем працевлаштування молоді від Запорізького регіону, для включення їх у подальший перелік заходів, спрямованих на покращення ситуації, у Національний план дій. Для цього необхідно було розглянути наступні питання:

  • стажування;
  • працевлаштування;
  • планування кар’єри;
  • профорієнтація;
  • ставлення до співробітників (офіційне працевлаштування/неофіційне);
  • гендерні стереотипи;
  • самозайнятість (підприємницька діяльність – можливості для малого та середнього бізнесу);
  • виїзд за кордон (фактори,які впливають; умови,які затримають молодь).

Очолили засідання представники влади, служби занятості та університетська професура. Так, комісія склалася із начальниці Управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА Наталії Власової, представниць Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та Запорізької обласної служби зайнятості в особі Ксенії Гончарової та Володимира Глазунова – професора факультету соціології та управління ЗНУ. Модерувала захід директорка Центру молоді Інна Скороходова.

Результати обговорень увійдуть до резолюції від Запорізької області і будуть презентовані у липні в Києві. Слідкуйте за новинами!

IMG_5083 IMG_5087 IMG_5086 IMG_5084 IMG_5088 IMG_5085