Конфлікт інтересів у роботі органів влади: як вирішити?

Саме з цього питання експерти з числа представників міських організацій м. Запоріжжя зібралися за круглим столом на тему «Запобігання конфлікту інтересів в роботі міських голів та депутатів місцевих рад в Запорізькій області» у Запорізькому обласному центрі молоді у четвер, 21 грудня.

Зокрема, учасниками прес-клубу стали члени неурядових громадських організацій,  державних органів влади, ЗМІ, органів БВПД, юстиції, ОТГ та громадські активісти.  Спікером виступила Наталія Заболотна, голова правління ГО «Народний захист», регіональний консультант Партнерства інститутів громадянського суспільства «За доступ до публічної інформації» в Запорізькій області. Захід був ініційований та проведений ГО «Запорізька правозахисна група».

Учасники вели діалог щодо методів та стратегії запобіганню конфлікту інтересів в діяльності посадових осіб місцевих рад Запоріжжя та області. Як приклади конфлікту інтересів у діяльності голів та працівників апарату місцевих рад Запорізької області були винесені на загал та розібрані окремі кейси, які увійшли до аналітичного звіту за результатами проведеного моніторингу декларацій та рішень депутатів місцевих рад, міських голів та керівників управлінь на предмет конфлікту інтересів на місцевому рівні в районах Запорізької області. Наприклад, преміювання секретарів та заступників голови Запорізької міської ради у розмірах 1,5 посадового окладу з січня по квітень, 100% з червня по серпень та 200% з вересня по жовтень, що провадилось за рахунок коштів місцевого бюджету, тобто є зайвим витрачанням бюджету на власну користь.

Наталія Заболотна, за підсумками прес-клубу, зазначила:

«Важливим процесом у подоланні такого явища, як конфлікт інтересів є об’єднання зусиль громадськості. Постійний контроль щодо діяльності органів місцевої влади та вчасне реагування при виявленні порушення є найбільш дієвим, хоча і тривалим процесом досягнення мети щодо прозорості діяльності органів влади та просування реформ в інтересах суспільства, попередження виникнення конфлікту інтересів та подолання корупції. Громадські організації завжди готові до співробітництва з владою у питаннях створення умов для успішного розвитку суспільства Запорізького регіону».

Проект «Протидія конфлікту інтересів у діяльності місцевих рад в Запорізькій області» реалізується ГО «Запорізька правозахисна група» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

IMG_1460 IMG_1464 IMG_1463 IMG_1461