Як відбулися святкування 29-го Дня незалежності України

29-ту річницю незалежності України молодь Запорізького краю зустріла на території Zaporizhzhia Public Space. Бо ж саме там, у серці міста, ми влаштували «Вечірку Незалежних»! З шостої до одинадцятої вечора близько тисячі осіб з користю провели цей день, дізналися цікаві факти з історії нашої держави, стали учасниками вогняного шоу та запальної дискотеки під відкритим небом. Ведучим події став Юрій Мурашковський – комік з гумористичного шоу ImproviZ.

Масштабний івент розпочався панельною дискусією, спікерами якої стали журналіст Володимир Москаленко та волонтер Ілля Бовсуновський. Свої промови вони присвятили шляху України до незалежності та пригадали історію революцій. Також, разом із учасниками вони простежили трансформацію слова «патріотизм» та його неформальні прояви. Після цього на головній сцені майданчику відбувся дискусійний кіноклуб за стрічкою «Події визвольних змагань 1917-1921 років», модератором якого став Сергій Звілінський. 

І куди ж без квізів! Учасники відновили у пам’яті почуте на панельній дискусії та закріпили знання під час кола тематичних запитань. Справжні знавці історичних фактів отримали призи від партнерів ЗОЦМ – сертифікати від винахідливих майстрів оригінальних квестів Origin Quest. Більше того, можливість безкоштовно відвідати квест-руми одержали переможці змагань з безалкогольного бір-понгу, який провів Іван Калугін.

Паралельно із цими активностями на основній площі простору діяла виставка історичних фотознімків та інформаційних стендів про Запоріжжя. Смачну перерву між активностями події влаштував ресторан «Мітерія», який розгорнувся на фудкорті Запорізького публічного простору. 

У подієвому шатрі проводилися майстер-класи для маленьких та дорослих учасників події. Там всі бажаючі могли зібрати власний ароматний букет чаю з Тетяною Олефіренко, зробити солодкі подарунки – медові пряники із власним дизайном із Тетяною Сенчук, а також створити слов’янський оберіг для добробуту рідної оселі із Юлією Єлісеєвою. Там же мисткиня Ярина Яніна вчила робити традиційну українську ляльку-мотанку. Тему створення декоративних предметів за власним дизайном на Zaporizhzhia Public Space продовжили Іван Ліцкевич з майстер-класом «Художній склодув» і Вадим Літвінов – «Різьба по дереву». Було чарівно!

Після заходу сонця небо над Центром молоді запалив Театр вогню «Magay Show». Завершився захід танцювальною вечіркою. На головній сцені публічного простору до самої півночі предста вники творчого «Instance Space» змушували під біт популярного музичного напряму танцювати всіх і кожного!

Дякуємо всім хто був з нами! Певні, такі івенти будуть проводитися на публічному просторі не тільки на свята. А якщо й ви маєте ідею для заходу – звертайтеся!

Проект реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

IMG_7797 IMG_8004 IMG_8133 IMG_8194 IMG_8588 (1) IMG_8597 IMG_8818 IMG_9306