Як працює Гуманітарний волонтерський штаб?

З першого дня повномасштабного вторгнення Обласний центр молоді перетворився на Волонтерський Штаб. Важливість того, над чим ми працювали останні кілька років, з критичністю ситуації в країні висвітлюється в суспільсті на повну – волонтерство, громадський активізм, сталий розвиток нашої країни. Саме тому так вийшло, що з початку війни ми зібрали більшість з тих, хто був разом з нами протягом останніх трьох років. В тому числі і повний склад дружньої волонтерської організації «СВОІ – Спільнота волонтерів об’єднаних ідеєю», яка стала нашою партнеркою у цій гуманітарній справі.

Відповідно до нагальних потреб з 24 лютого ми почали надавати підтримку вимушено переміщеним особам, підрозділам Територіальної оборони міста, Національній гвардії, Збройним силам України. Без уваги не залишились і ті, хто втрапив у тяжку життєву ситуацію через вторгнення. Задля того, аби оброблювати десятки, а згодом і сотні заявок від містян, було підключено Управління соціального захисту Запорізької міської ради.

У самому ж Штабі сформувалися кол-центр для прийому запитів, система обліку та звітності складів, власна кухня, міні-цех з шиття, плетіння маскувальних сіток тощо.  За 3 тижні безперервної роботи ми зібрали більше 400 волонтерів вживу та на онлайн-активності, а ще 80 тисяч гривень на потреби армії та цивільного населення. А ще прийняли особливого гостя – Святослава Вакарчука, який завітав аби і словом, і піснею надихнути нас на подальшу роботу!

своI 365 своI 472

 

 

 

 

 

 

своI 241 своI 388

 

 

 

 

 

 

Разом з першочерговою допомогою, за підтримки грантодавців ми також змогли створити власний шелтер. Він розташований у віддаленому спальному районі міста та обладнаний для кількаденного розміщення ВПО, з можливістю одночасного розташування 80 осіб.

Якщо ви хочете долучитися до роботи Штабу – всі волонтерські можливості шукайте на платформі svoi.space.

До слова, нині у нас триває збір продуктів (у пріоритеті: крупи, консерви, олія, хліб, хлібці, картопля, макарони, чай, цибуля, капуста) та речей (теплі речі, ганчір’я, постільна білизна (ковдри, подушки, простирадла), залізного посуду. Також будемо вдячні будь-якому внеску на нашу діяльність, вся інформація за посиланням.

Працюємо задля нашої перемоги!