Як почати власну справу під час корона-кризи?

Локальний бізнес вижив у час каратину! Як їм це вдалося ми дізналися у четвер, 10 вересня, на нашій тематичній панельній дискусії.  Спікерами події стали і представники влади, і самі власники бізнесу, які зустрілися на майданчику Запорізького публічного простору аби почути один одного та поділитися з нами корисними інсайтами щодо старту власної справи навіть попри такий мінливий час.

Зокрема, місця експертів посіли Тетяна Суркова, заступниця начальниці Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради, Артур Гатунок, власник нашумілого Pool and Beach та Yabloki, Олексій Пучков, засновник пекарні «Урожай» і найсмачнішої «Майстерня пончиків» та Владислав Плужниченко, засновник агентства з маркетингу Red Hamster. Модерував розмову наш партнер, активіст Костянтин Андреєв.

Нові реалії та нові виклики витримали не всі.  Наші експерти відмітили, що найболючішого удару зазнала тревел-індустрія, авіакомпанії та креативна галузь, а чимало фірм у рази скоротили свої маркетингові витрати, що погано вплинуло на їхнє повернення після часу ізоляції до споживача. Тож як жорсткий карантин, так і його пом’якшення могли стати вироком для будь-якої справи, що не була би пов’язана із забезпеченням безпеки населення.

Одним із складників рецепту з уникнення таких небезпек власники бізнесу назвали фінансову підтримку з боку влади. Спікери панельної дискусії об’єдналися на думці, що вона мала би здійснюватися у формі тимчасового звільнення від сплати податків або ж принаймні у їхньому істотному зниженні (на кшталт податкових канікул). 

А для всіх бажаючих увійти до запорізької бізнес-мережі, вони порадили зосередитися на унікальності власної справи – попри часи та світові кризи, оригінальні ідеї завжди будуть на піку популярності, переконані запорізькі бізнесмени. Також, вони поділилися власними джерелами натхнення та лайфхаками успішного старту у будь-якій галузі.

Такі експертні панельні дискусії на різні теми ми проводимо вже не вперше та вже точно не в останнє! Ловимо теплі осінні дні та вже наступного тижня, 17 вересня, влада та активісти зустрінуться на одній сцені аби обговорити екологічний стан Запоріжжя. Стежте за нашими новинами!

DSC_9025 DSC_8958 DSC_8926 DSC_8950 DSC_8841 DSC_8730 DSC_8692 DSC_8766 DSC_8665 DSC_8685 DSC_8618 DSC_8600