у Центрі молоді відкрилася «Пасхальна майстерня»

9 квітня у Центрі молоді відкрилася «Пасхальна майстерня». Перший майстер-клас з традиційного розпису писанки відбувся у рамках фестивалю «Запоріжжя – місто з яйцями». Запорізький обласний центр молоді активно долучився до цієї знакової для міста події і з задоволенням став співорганізатором однієї з локацій фестивалю – власне майстер-класу.3_LnmXLh2oU

Провела майстер-клас з традиційного розпису писанки Юлія Датченко – писанкарка і майстриня, дослідниця історії розпису великодніх яєць у Центральній та Південній Україні. Юлія з радістю відгукнулася на прохання запоріжан навчити розписувати писанки воском, тож приїхала на фестиваль з м. Дніпро.

Бажаючих навчитися писанкарству було багато. Особливий інтерес виник у дітлахів, які прийшли разом з мамами. Майстриня знайомила усіх присутніх з особливостями писанкарства нашого регіону, а також розповіла про матеріали та техніки, які використовують у такій творчій справі, про символіку і Великодень.

Усі з величезним захопленням малювали воском по пасхальних яйцях, відкрили для себе такий цікавий інструмент, як писачок, котрим власне робляться усі візерунки і крапочки, та читали великодню літературу, яку привезла з собою Юлія. Частина книжок, написана безпосередньо майстринею-дослідницею.

Кілька годин цікавої і напруженої роботи над створенням писанки пролетіли непомітно. Учасники майстер-класу залишися задоволені результатом, цікавою подачею інформацією та професіоналізмом Юлії Датченко. По завершенню зробили фото на згадку з розмальованими фантазійними писанками.

mprWabxxF0YНаступний майстер-клас у рамках «Пасхальної майстерні» відбудеться 14 квітня о 17.30! Разом з Центром молоді будемо виготовляти міні пасхальні кошики для писанок. Усі матеріали для виготовлення надає Центр молоді. Участь у майстер-класі БЕЗКОШТОВНА! Долучайся і твори!