Провели воркшоп на тему громадського бюджету

2 вересня на Zaporizhzhia Public Space відбувся черговий корисний захід для містян! Спільно із головою Громадської ради Катериною Акулою провели воркшоп на тему використання доступного всім жителям нашої області інструменту для втілення власних задумів – громадського бюджету.

Платформа існує з 2016 року на базі сайту https://gb.zp.gov.ua/. Скориставшись нею, жителі Запоріжжя та ОТГ, від школяра до людини поважного віку можуть керувати змінами своїх міст і містечок, а також бюджетними грошима громади. Все це реально, якщо вони мають ініціативу, незалежно від її розміру дії – масшатбну, у своєму районі чи цілому місті, чи точково, як, наприклад, у навчальному закладі.

Учасники воркшопу озброїлися наступним планом дій:
— покрокове написання проєкту і пов’язаних з ним витрат;
— подання заявки у електронному вигляді на сайт https://gb.zp.gov.ua/, де протягом двох місяців виконавчі органи влади розглядатимуть його та за необхідності вноситимуть правки;
— активна реклама на підтрим проєкту, аби він набрав найбільше голосів громадян;
— і очікування: п’ятнадцять діб для визначення фаворитів!
Також вони дізналися подальшу долю ідей-переможців. Протягом зазначеного на платформі строку вони будуть втілені у життя під пильним наглядом депутатів міської ради. Так-так, саме вони як представники влади, обрані громадою, матимуть слідкувати за реалізацією проєкту.

На заході ми розглянули всі ці пункти більше детально. Також, Катерина Акула анонсувала початок школи з написання проєктів на бюджет участі, яка розпочнеться у лютому наступного року. Радимо долучитися і врешті-решт реалізувати ідею!

Проєкт реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

IMG_3015 IMG_3041 IMG_3050 IMG_3059 IMG_3071 IMG_3112 IMG_3094 IMG_3121 IMG_3128 IMG_3140 IMG_3185