Польща-Україна: молодіжний обмін досвідом налагоджено!

У рамках міжнародного проекту «Інновації та можливості в молодіжній роботі: Україна та Польща» Запорізька область стала центром активності молодіжних працівників з України та Польщі. Двадцять чотири молодіжні працівники двох країн зібралися в Запоріжжі для того, щоб налагодити співробітництво у громадському секторі в контексті молодіжної роботи, отримати сучасні знання та навички для організації та реалізації майбутніх проектів.

Знайомство відбулося у форматі міжкультурного вечора, завдяки якому учасники ближче ознайомилися з культурою України та Польщі. Українська команда розпочала свою презентацію з гімну та з вікторини, за допомогою якої польські колеги дізналися про ключові українські історичні події, визначних осіб та діячів культури. Команда з Польщі цікаво презентувала свою країну, розповідаючи про туристичні об’єкти і місця, які мають історичну цінність.

Учасникам проекту було запропоновано насичену програму. Зокрема, вони обговорили  питання молодіжної роботи в України та Польщі, можливості співпраці, відзняли соціальну відеорекламу, спрямовану на популяризацію молодіжної роботи.

Проведені семінари та майстер-класи з PR, фандрайзингу, маркетингу в соцмережах, проектного менеджменту від спеціалістів практиків посприяли отриманню знань з організації якісних молодіжних проектів, які будуть відповідати сучасним потребам молоді.

Учасники проекту також ознайомилися із запорізькими інститутами молодіжної політики, поспілкувалися з керівництвом  Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації, відвідали Запорізький обласний центр молоді та Edison space co-working, де була організована презентація запорізьких громадських організацій та організацій учасників.

Нагадаємо, організували захід громадські організації «Добросвіт» (Україна) та «Association SFERA Poland» (Польща) за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Запорізького обласного центру молоді. Реалізовано проект у рамках українсько-польських обмінів молоддю відповідно до договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську раду обміну молоддю.

Організатори впевнені, що проект стане практичним інструментом для створення учасниками власних проектів та провадження своєї громадської активності у конкретній формі, підвищить рівень участі молоді у заходах громадського сектору, поглибить взаємодію між громадськими лідерами України та Польщі у сфері молодіжної роботи.

foto

 

foto (1) foto (2) IMG_4880 IMG_4881 IMG_4882 IMG_4883 IMG_4884 IMG_4885