Показали Донецьк минулого в рамках кіноклубу

В рамках наших щотижневих кіноклубів жителі та гості міста переглянули документальну стрічку про місто, за яке ми нині боремося. Її показу сприяли наші партнери ГО «Cultprojector», «Arthouse Traffic» та «Docudays UA».

Відвідувачі Zaporizhzhia Public Space 7 серпня подивилися німецьку стрічку «Інший з «Челсі»: історія з Донецька», у якій зображувалися події після Помаранчевої революції і до 2010 року, коли перемогла опозиційна її представникам партія. Поки сотні тисяч людей за мізерну платню працювали на застарілих шахтах, декілька осіб «робили реальні гроші». Єдине, що їх об’єднувало, це незгода результатами Помаранчевої революції та прихильність місцевій футбольній команді «Шахтар». Мільярдер Ахметов у цей час вкладає у клуб величезні кошти, однак спортивний успіх лише увиразнив політичний і соціальний застій в регіоні. Про те, які перспективи існували поза межами «Донбас-Арени», учасники події мали змогу не тільки дізнатися з екрану, але й обговорити між собою.

Після півтори години кіноперегляду глядачі разом із модераторкою події кінознавчинею Дарією Левченко провели паралелі між Запоріжжям та Донецьком тих часів, а також подискутували на тему того, яких людей у владі нині потребує Україна. Учасники заходу, які мали на час зображених подій різні політичні погляди, вік та рід занять, зараз знайшли точку дотику у бажанні пошуку можливостей подолати соціальну прірву та розвивати власне місто. Основною мотивацією для цього вони обрали ідею «почати з себе» і, ми певні, надихнулися на саморозвиток та активну громадянську позицію.

Вже наступної п’ятниці, 14 серпня, гості кіноклубу побачать художню стрічку «Портрет дівчини у вогні», яка була відзначена на Каннському кінофестивалі. Вхід на подію вільний і безкоштовний!

Проект реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

IMG_9207 IMG_9202 IMG_9240 IMG_9248 IMG_9216 IMG_9235 IMG_9227 IMG_9213