Парламентські змагання та водні битви: як у Запорізькій області відсвяткували День молоді

23-25 червня у смт. Кирилівка відбувся Літній молодіжний фестиваль до Дня молоді. Організаторами заходу виступив Запорізький обласний центр молоді, Управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА, спільно із Запорізькою обласною студентською радою. Учасниками події стали студенти як запорізьких вищих навчальних закладів, так і обласних, а також представники трудової молоді. Загалом, за результатами відкритого набору, до списку потрапило близько 50 осіб.

Фішкою Літнього молодіжного фестивалю стало те, що учасники на три дні створили свою власну державу із, відповідно, президентом та парламентом, які обиралися на загальних зборах, та спільною збіркою законів.  Так, вони пройшли повний шлях від заснування власних партій із символікою, передвиборною програмою і кандидатами до парламенту, до встановлення правил перебування на території проведення події та покараннями за їхнє невиконання.

Програма фестивалю була насиченою як розважальними, так і освітніми заходами. У перший день три команди учасників взяли участь у квестах, спрямованих на вивчення фактів про Цілі сталого розвитку, затверджених Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй ще у 2016 році, та дізналися про їхнє практичне застосування. За успішне проходження завдань на локаціях, вони отримували білі прапори, які пізніше знадобилися їм у заснуванні власної республіки та інформування виборців про свої правила, які вони хочуть внести до основного списку. А з метою сприяння 17 цілі – «Партнерство заради стійкого розвитку» – команди через ігри з тімбілдінгу, вчилися ефективній співпраці і формуванню справедливих, відкритих та вигідних універсальних правил для всіх. Розважальний елемент до заходу внесла яскрава водна битва, яка відбулася на другий день на узбережжі Азовського моря, під час якої одна з команд мала вибудувати тактику дій для захоплення піщаної фортеці суперників, в той час як інша – захистити власний прапор, як мав принести їм призи.

Президентом фестивальної республіки більшістю було обрано студента НУ «Запорізька політехніка» Михайла Малюкова, який слідкував за дотриманням усіх встановлених правил разом із командою організаторів. До складу парламенту увійшли студенти різних вузів Запоріжжя, які мали примиритися і залишити конкуренцію позаду, аби ефективно та злагоджено попрацювати на благо новоствореної держави.

До організації вечірньої програми фестивалю долучилися і самі учасники. Так, Іван Калугін, засновник дебатного клубу історичного факультету ЗНУ «Ratus», провів власну авторську інтелектуальну гру «Mafia Steve Penny», а творчі учасники традиційно збирали бажаючих поспівати під гітару. Також, щовечора вони могли запалити на караоке та потанцювати під популярні українські та зарубіжні хіти.

Формат тотального квесту намагалися витримати повністю, наскільки це вдалося – дізнаємося із фідбеку учасників. До зустрічі на наступних івентах!

IMG_9210 IMG_9454 IMG_9571 IMG_9591 IMG_9618 IMG_9520 IMG_9281 IMG_9418 DSC_6748 DSC_6804