Міжрегіональний семінар з громадської компетентності

28 вересня у Запорізькому обласному центрі молоді проходив міжрегіональний науково-методичний семінар на тему «Формування громадянської компетентності учнівської молоді у полікультурному середовищі». Організаторами заходу стали як навчальні установи такі як Інститут проблем виховання Національної академії педагогічних наук України та Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, так і урядові: Департамент освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та Координаційна рада молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Запорізькій області.

Метою семінару було ознайомлення учасників із сучасними пріоритетами громадянської освіти та сприяння формуванню у молоді громадянської компетентності в умовах полікультурного середовища.

Учасниками заходу стали учні загальноосвітніх шкіл та педагогічних училищ, вчителі, викладачі міста і області. В цілому, семінар відвідало близько 100 осіб.

Модераторами заходу виступили Мальований М. М. завідувач Регіонального науково-методичного центру «Освіта та громадянське суспільство» КЗ ЗОІППО ЗОР та Богомолова Н. М. методист Регіонального науково-методичного центру «Освіта та громадянське суспільство» КЗ ЗОІППО ЗОР.

Семінар розпочався з урочистого виконання Гімну, читання Шевченка та промови юних патріотів з «Молодої Січі». Після цього президія семінару виступила перед учасниками зі своїми доповідями, які склали теоретичну частину заходу. Зокрема, за трибуною свої думки, що стосувалися освітнього та громадського сектору виголошували:

 • Едуард Гугнін, заступник голови обласної державної адміністрації;
 • Жанна Петрочко, доктор педагогічних наук, професор, заступник директора Інституту проблем виховання НАНП України;
 • Науфаль Хамдані, голова асоціації меншин Запорізької області;
 • Ірина Кириченко, старший інспектор відділу моніторингу та аналітичного забезпечення Управління патрульної поліції м. Запоріжжя, лейтенант поліції;
 • Людмила Хоменко, старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Національної поліції України, лейтенант поліції;
 • Наталія Коваленко, заступник начальника Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області;
 • Ольга Назаренко, завідувач сектору «Центр національних культур» Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки;
 • Марина Масютіна, заступник директора з науково-методичної роботи Центру дитячо-юнацької творчості ім. Є. Руднєвої, виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області, керівник гуртка «Дебати», президент Молодіжного клубу «Співдружність» м. Бердянська;
 • Олена Зима, виконавчий директор громадської організації «Нове бачення»;
 • Інна Бойко, виконавчий директор ГО «Центр розвитку кар’єри «Професіонали»;
 • Олексій Ніколаєв, методист з патріотичного виховання відділу краєзнавства та патріотичного виховання КЗ «Центр туризму» ЗОР, голова Запорізької скаутської організації «Слідопит»;
 • Костянтин Рижов, перший віце-президент Всеукраїнської федерації «Спас».

Друга частина семінару складалася з практичного блоку, де учасники мали змогу проявити себе на різноманітних локаціях присвячених поставленій темі. Так, своїми думками щодо громадсько-політичного сектору всі бажаючі могли поділитися на занятті Дмитра Арабаджиєва, доктора політичних наук, доцента, завідувача кафедри загальноправових та політичних наук Інституту управління та права Запорізького національного технічного університету, та Юлії Паскевської, доктора філософії, доцента, начальника відділу до університетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Запорізького національного університету, голови правління ГО «Асоціації фахівців психологічної допомоги».

Інша група в цей час займалася у студії соціального театру, під керівництвом Лариси Головко, провідного фахівця КЗ «Обласна бібліотека для юнацтва» ЗОР, голови ГО «Комунікаційний центр «Долоні», розігруючи сцени на гостросоціальні теми.

Двері були відчинені також у студії під назвою «Жива бібліотека громадянства», де Олена Стариковська, завідувач сектору гроадянсько-патріотичного виховання КЗ «Обласний центр патріотичного виховання молоді» ЗОР керувала групами, в яких молоде покоління інформували з теми волонтерства, психології, медицини та ін.

Наступний теоретичний блок складала правова студія під керівництвом директора Першого запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ольги Бородіної, дебатна студія де модератором була Ганна Дубасова, керівник дебатного клубу «Феміда» Запорізької гімназії №45, та студія тімілдінгу під головуванням Сергія Куликовського, педагога-організатора Комунального закладу «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Світанок» Запорізької обласної ради.

Учасники заходу підтримували патріотичні настрої, а молодь активно обговорювала свої погляди на громадянське суспільство в Україні. Діалог налагоджено і в наших силах його підтримувати надалі, бо це, як ніколи раніше, важливо в нинішніх умовах нашої країни.

 

IMG_5357IMG_5358IMG_5359IMG_5360IMG_5362IMG_5542IMG_5544IMG_5543