Митець і місто – розповідаємо, які креативні ідеї незабаром реалізуються у Запорізькій області

Протягом січня наші партнери ГО «Cultprojector» за нашої допомоги реалізовували проєкт «Митець і місто». Його метою було залученя творчої молоді до переосмислення і популяризації локацій рідних міст через проведення виставок, організацію галерей, використання сучасних технологій і, звісно, вічних інструментів творчості – фарби й пензля.

На першому етапі більше сотні молодих людей із Запоріжжя, Маріуполя, Кривого Рогу й Херсона взяли участь в онлайн-інтенсивах з представниками креативної галузі. Серед тематик були: знайомство із паблік-артом і урбан-активізмом, основи арт-менеджменту та маркетингу, VR/AR технології, філософія дизайну, а також дослідження історичного та мистецького контекстів міст. Спічі та інсайти з власного творчого шляху для них озвучили Катя Тейлор, кураторка та арт-менеджерка, Ярослав Белінський, графічний дизайнер, спеціаліст з брендингу та комунікацій, Катерина Рай, кураторка мистецьких виставок, Діана Берг, активістка і дизайнерка, Михайло Тютюник, митець, автор муралу Якова Новицького у Запоріжжі, Юлія Манукян, арт-критикиня, засновниця та кураторка ГО «Urban Re-Public», «ХерАрт», «Херсонський модернізм», Евген Павлов, фестивальний менеджер та Вікторія Верес, директорка ГО «Cultprojector». Основним експертом виступив Павло Гудімов, куратор масштабних проектів сучасного мистецтва, дизайну й архітектури. До речі, деякі із записів можна переглянути на сторінці організації на ютуб та надихнутися!

Другий етап передбачав підготовку та формування проєктів від команд. Експерти виступали для них менторами і допомагали не збитися з націленого творчого шляху. А на третьому найкращі 15 з пропонованих 53 ідей взяли участь у фінальному батлі за 1000 доларів на реалізацію!

Не будемо тягнути інтригу – перемогу вибороли «Сліпі плями» – проєкт команди з Маріуполя, яка планує покинуті споруди міста перетворити у сучасні поп-арт галереї з роботами талановитих, але досі невідомих митців і миткинь. Павло Гудімов відмітив хороше структурування ідеї та її потенціал бути підхопленою у різних містах України, зазначивши, що такі «сліпі плями» існують у будь-якому з них.

За креативні ідеї вдячні також запорізьким командам за проєкти «Ширше» на тему створення першого в Запоріжжі AR-об‘єкту і додатку, що слугуватиме онлайн-гідом по місту, та «Відкриту галерею», в рамках якої планувалася організація виставки художників у ЗОЦМ з подальшим розміщенням тимчасових «екомуралів» з найкращими роботами на будинках міста.

Сподіваємось, що всі ідеї так чи інакше будуть втілені у життя і наше місто наповниться яскравими фарбами. Слідкуємо за переможцями і радимо приєднатися на їхній сторінці в інстаграмі.

 

IMG_8384 IMG_8094 (4) IMG_7813 IMG_7610 IMG_7601 IMG_7606