Мали змогу отримати експертну оцінку екології Запоріжжя

У четвер, 17 вересня, з локальними активістами та експертами спілкувалися про мобільні еколабораторії та боротьбу із погіршенням стану довкілля у місті на тематичній панельній дискусії. 

Місця знавців еко-справи посіли Юлія та Іван Калоші, засновники громадської організації «Zpspace» та Олександр Костенко, член неформального об’єднання «Екокоаліція Запоріжжя», а модераторкою події стала активістка, голова громадської організації «Дзига», Олеся Крамаренко. Розповімо вам коротко про підсумки події.

Звичайно, що експерти і громадськість відмітили, що сьогодні кожен мешканець Запоріжжя виходячи на вулицю бачить сіру димку смогу та не завжди може дихати повними легенями. Очевидно, що промисловий потенціал міста серйозно впливає на якість повітря, а відтак і на наше самопочуття. І в той час, як для контролю за ситуацією хтось підписується на оновлення боту в телеграмі та викликає мобільну еко-лабораторію для виміру якості повітря і пошуку причин, інші вважають що ситуацію неможливо змінити і упокорюються такому стану речей.

Однак, спікери відмітили потужну громадську активність з цього питання. Бо ж екологічна проблематика навіть у Запоріжжі не завершується на питанні фільтрів на підприємствах – сортування та переробка відходів є також одними з важливих складників, які можуть врятувати нашу планету. До речі, якщо ви досі не знали, у нашому місті є чимало пунктів прийому вторсировини, мапу яких створили партнери zpspace.com.ua.  Також, радимо зробити пошук підприємств з переробки і започаткувати власну організацію у цьому напрямку, бо ж екоініціативи користуються неабияким попитом. Як і відмовитися зайвий раз їхати автівкою, купляти новий, але неякісний одяг та досі користуватися одноразовими пакетами/пляшками/стаканами тощо.

Лише разом ми зможемо досягти реального результату! Ну а починати, як і завжди, варто саме з себе.

До речі, про «почни з себе» поговоримо вже наступної панельної дискусії, 24 вересня. Прямуємо до натхнення соціальними ініціативами, до зустрічі!

 

IMG_0997 IMG_1139 IMG_1056 IMG_1166 IMG_1188 IMG_1043