IV річниця «Молодих та незалежних»

Два дні IV форуму-майстерні «Молоді та незалежні» позаду! Ми щиро дякуємо всіх, хто проявив активність і став учасником наших заходів приурочених 26-річниці Незалежності України.

Чому саме четвертий форум? Тому що він був започаткований ще у 2013 році Запорізьким обласним центром молоді разом із Управлінням молоді, фізичної культури та спорту Запорізької державної адміністрації і з тих пір щороку проводиться у наших стінах.

Чим ми заохочували до участі? Діалогом! Всі учасники мали змогу подискутувати на тему існування молодіжних центрів, бо, очевидно, стара форма їх функціонування потребує змін і ми прямуємо в цьому напрямку, а також на тему соціальних прав людини, проблема захисту яких наразі розглядається у нашій державі. Ну, а також розвагами – до програми ми додали перегляд нової української комедії «Інфоголік».

Як все пройшло? Чудово, і сподіваємося ви, учасники, тієї ж думки! Протягом двох днів нас відвідало близько 30 активістів не лише міста, але й області. Зокрема, до нас завітали старшокласники із ЗОШ №5 за підтримки місцевої благодійної організації «Перспектива Токмак». Разом із представниками громадських організацій міста Запоріжжя, таких як «Центр підтримки молоді», «Всеукраїнська молодіжна організація» і т.д., вони мали змогу поспілкуватися на тему функціонування молодіжних центрів та їх взаємодії безпосередньо з молоддю у форматі світового кафе. Під час заходу всі учасники були поділені на три команди та  обговорювали наступні теми:

  • структуру МЦ;
  • механізми співпраці з громадами;
  • завдання, які вони мають виконувати.

На брейнштормінг з кожного питання групам виділялося по 15 хвилин, по закінченню яких вони переміщувалися по колу та займали наступний стіл, де доопрацювували доробки своїх колег та розкривали наступні пункти теми світового кафе. Після 45 хвилин активної роботи та прийняття колективних рішень, обраний капітан кожної групи презентував їх концепцію до розгляду. В результаті, завдяки жвавій та делікатній роботі над деталями, учасники в різних аспектах існування Центрів змогли довести їх важливість для молоді у сфері як навчання, так і дозвілля.

Гра у «Країну гідності» також супроводжувалася енергійним обміном думок, але на тему соціальних прав. Модератором, а точніше спікером фантазійної однойменної країни виступив Юрій Мурашковський зі СпільноHUB, який керував новоствореним парламентом та регламентував виступ кожного з «посадовців», а наприкінці гри займався оцінкою їхньої спроможності виконати обіцянки реформувати соціальну сферу. За майже одностайним рішенням всіх учасників, вони не змогли у повній мірі усвідомити свою відповідальність на керівній посаді, але з іншого боку ця гра допомогла у вільній та невимушеній формі переглянути реформи у площині соціальних прав та зрозуміти складність та поступовість їх впровадження.

Закінчився форум на позитивній ноті проекту «Мамахохотала» – переглядом кінострічки «Інфоголік». В центрі історії – кожен з нас, тих, хто ні дня не може прожити без новин та соціальних мереж. Сподіваємося, що і ви після знайомства з фільмом впевнилися у тому, що якісне українське кіно не тільки існує, але і розвивається у своїй різноплановості.

В планах була і панельна дискусія на тему «Молодь трьох революцій», але ми вирішили залишити її на осінній час. Чекайте новини у вересні та слідкуйте за нашими оновленнями!

P.S. За фото вдячні нашим партнерам з інформаційного центру «Розвиток».

1-3 2-3 IMG_4290 (1) IMG_4291 (1) IMG_4292 (2) IMG_4297 (1) IMG_4298 (1)