Філософська притча «Гетто» на сцені Центру молоді

Повний аншлаг у Великій залі Запорізького обласного центру молоді спричинила музична драма народно-вокальної театр-студії  «Авив» (м. Суми), яка відтворила на сцені емоційно важку історію Другої світової війни. Ідея вистави, в основу якої лягли реальні події, належить ізраїльському класику Ієшуа Соболю.

Історія «Гетто» – це історія вільнюського гетто, а саме театру, який існував там у 1942-43 роках з подачі начальника поліції Якова Генса. «На цвинтарі театр не створюють» – писав про це у своєму щоденнику бібліотекар Герман Крук, який за такі слова мало не потрапив у списки на розстріл. Однак, попри всі протести, театр процвітав, збирав кошти на потреби полонених, але для людей, які відвідували вистави, це міг бути останній день життя… Але який! На сцені, окрім драматичних спектаклів, ставили мюзикли, танцювальні шоу та кабаре, сценарії до яких писали самі ж мешканці злощасних кварталів. Зрештою, так і сталося – «остаточне вирішення єврейського питання» знищило всіх митців, які вклали у театр частинку своєї душі, разом зі своїми глядачами.

Режисерами цієї вистави стали Вадим Шерстюк та Сергій Сидоренко, а роль старого бібліотекаря виконав заслужений артист України Семен Немировський. Також, у виставі взяли участь Марина Юзва, Анна Тукалова, Віталій Нюкін, Вадим Машков, Олександра і Тетяна Мирські, Аркадій Шерстюк. Підготовка вокальної частини драми належить вокальній студії під керівництвом Єлизавети Шерстюк.

Зал аплодував стоячи! Протягом двох з половиною годин глядачі, число яких сягало 400 осіб, проймалися історією кожної особистості, яка жила у тогочасних гетто, не зводячи очей зі сцени. Театральній трупі вдалося передати виняткову атмосферу подій, яка поєднала у собі біль і щастя, духовне піднесення та моральний спад, життєдайну радість та неминуче горе. П’єса змусила згадати моторошні події Холокосту та вчергове затвердила думку про те, що це не має повторитися знову.

Організаторами заходу стала благодійницька організація «Твори добро, Украина» та ЄОЦ «Мазаль Тов».

_DSC0554 _DSC0566 _DSC0574 _DSC0556 _DSC0581 _DSC0594 _DSC0611 _DSC0607 _DSC0615 _DSC0622 _DSC0625 _DSC0628 _DSC0649 _DSC0637 _DSC0668 _DSC0679 _DSC0687