Шкільна наукова конференція «Хортицькі читання» для учнівської молоді міста Запоріжжя та Запорізької області.

Науково-дослідна робота є одним із важливих засобів підвищення якості підготовки фахівців з вищою освітою, розширення загального та професійного світогляду.
Саме тому, 9 квітня 2015 року КУ «Запорізький обласний центр молоді» ЗОР та Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій за підтримки Запорізької обласної ради та Управління молоді,фізичної культури та спорту ЗОДА провели шкільну наукову конференцію «Хортицькі читання» для учнівської молоді міста Запоріжжя та Запорізької області.
Захід проводився з метою вироблення у студентів та старшокласників навичок публічного представлення результатів своєї роботи, формування уміння вести дискусію та захищати основні положення досліджуваних проблем.
У конференції взяли участь більше 100 юних учених, які представили свої технічні розробки, дослідницькі роботи і наукові доповіді .
Пленарне засідання відкрив проректор з наукової роботи ЗІЕІТ проф.. Прерверзєв А.В. Дві доповіді «Державний бюджет та його вплив на соціально-економічний розвиток країни» (Юхименко Костянтин, студент 1 курсу коледжу ЗІЕІТ) та «Історичний анекдот як унікальне джерело інформації про історичну епоху та форма протидії офіційній ідеології» (Шумейко Даніїл, учень 11 класу ЗОШ № 75), що прозвучали на пленарному засіданні викликали бурхливу зацікавленість та купу питань науковців.
Робота конференції відбувалася за такими напрямками:

  •  Секція загального мовознавства (іноземні мови, українська мова, російська мова).
  •  Секція математики,фізики та астрономії.
  •  Секція історії, правознавства та суспільних наук.
  • Секція інформатики та програмування.
  • Секція «Основи економіки, географії та екології».
  • Секція літературознавства та світової літератури.

Організатори відзначили високий рівень підготовки робіт науковців-школярів з Запорізької ЗОШ № 75, Запорізької гімназії №31, Запорізької гімназії № 71, Запорізького багатопрофільного ліцею № 62, Запорізького Січового колегіуму-інтернату, Запорізького колегіуму «Елінт», Ліцею ЕІТ, Запорізького ліцею «Логос», коледжу ЗІЕІТ, Торгівельного коледжу ЗНУ
Юні науковці, які посіли призові місця, були відзначені почесними грамотами.
Організатори сподіваються, що у майбутньому до конференції приєднається ще більше молодих та активних науковців.